Służby mundurowe
Obecnie komputer pokładowy nie musi już być trwale zamontowanym urządzeniem w radiowozie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby terminal policjanta umieścić w obudowie wytrzymałego tabletu lub notebooka, który można łatwo wyjąć ze stacji dokującej i używać go swobodnie na miejscu zdarzenia lub po prostu zabrać ze sobą na komendę po zakończeniu służby, tak jak prawdziwy komputer osobisty.
Oferowane urządzenia są odporne na upadki z wysokości do 180 cm (zależnie od modelu), wstrząsy, wibracje, a także oferują szczelność na poziomie nawet IP66. Dodatkowo, ekrany o jasności do 1200 nitów ułatwiają odczytywanie informacji nawet przy intensywnym oświetleniu, umożliwiając korzystanie z nich na zewnątrz w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.
W sytuacjach, gdzie laptopy fully rugged, takie jak Durabook Z14I i Getac X600, mogą okazać się zbyt ciężkie, lekką alternatywą są tablety. Ich przewagą jest nie tylko lekkość i poręczność, ale również możliwość wyposażenia ich w zintegrowane skanery kodów kreskowych, umożliwiające skanowanie dowodu rejestracyjnego czy dowodu osobistego. Dzięki temu policjanci mogą efektywnie korzystać z mobilnych rozwiązań, dostosowując się do różnorodnych warunków służbowych.
Nic nie stoi na przeszkodzie by z urządzenia korzystało więcej użytkowników – mamy tutaj do wyboru szereg możliwości autoryzacji użytkownika:
- czytniki linii papilarnych
- czytniki kart chipowych
- technologia Windows Hello Cam
- NFC
U obu producentów dostępna jest 36-miesięczna gwarancja na uszkodzenia mechaniczne, jednak w przypadku marki Durabook jest to niestandardowa opcja, która wymaga dopłaty. W obu przypadkach okres gwarancji może zostać rozszerzony nawet do 60 miesięcy.
Niezbędne w tej aplikacji są również akcesoria umożliwiające wygodną pracę w radiowozie. W ofercie dostępne są dedykowane stacje dokujące zapewniające ładowanie urządzenia, replikację portów, a także w specjalnej wersji podłączenie anteny zewnętrznej wzmacniającej odbiór sygnałów GPS, LTE i WLAN.
Do pobrania
Artykuły branżowe
- 2021-11-04 08:00:00 RealWearPięć zalet wdrożenia urządzeń rzeczywistości wspomaganej
W Przemyśle 4.0 to rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality) oraz rzeczywistość wirtualna (Virtual Reality) zwykle błyszczą w świetle jupiterów jako kolejny wielki skok zwiększający wydajność pracowników. W rzeczywistości te technologie nie zawsze okazują się praktyczne przy zastosowaniach w zakładach produkcyjnych czy stosowaniu przez pracowników terenowych, często powodując ich nadmierne rozpraszanie i związane z tym niebezpieczeństwa.
I tutaj na scenę wchodzi aR, rzeczywistość wspomagana (assisted Reality). Ale czym jest rzeczywistość wspomagana i czym różni się od rzeczywistości rozszerzonej?
- 2022-12-12 14:06:00Smart glasses Vuzix dostępne w Elmark Automatyka!
Do naszego portfolio urządzeń nasobnych napędzanych rzeczywistością wspomaganą i rozszerzoną dołączyły rozwiązania Vuzix. Czym są nagłowne komputery od czołowego amerykańskiego producenta i w jakich branżach sprawdzą się najlepiej? Przeczytaj.
- 2023-02-13 07:56:00Nowy RealWear Navigator 520 z większym wyświetlaczem Hyperdisplay
RealWear 520, czyli następca flagowego RealWear 500, z większym wyświetlaczem Hyperdisplay. Został zaprojektowany w taki sposób, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę w przemyśle oraz tam, gdzie pomocne staje się wykorzystanie komputera bez konieczności użycia rąk, za pomocą komend głosowych.
Produkty docenione wśród wymagających
-
Logistyka i magazyny
Rozwiązania dla branży logistycznej
-
Służby mundurowe
Rozwiązania dla służb bezpieczeństwa publicznego
-
Produkcja
Rozwiązania dla przemysłu
-
Przemysł paliwowy
Rozwiązania ATEX dla sektora Oil&Gas
-
Pogotowie
Rozwiązania dla systemu SWD PRAM
-
Przemysł samochodowy
Rozwiązania dla branży automotive
-
Sektor obronny
Rozwiązania dla przemysłu obronnego