Masz pytanie do nas? Zadzwoń: 22 773 7937

Studium przypadków

Mobilny cyfrowy zestaw ratunkowy utworzony przez innowacyjną włoską grupę medyczną.

“Tablet Getac F110 jest lekki i cienki, a jego szeroki ekran o wysokiej rozdzielczości ułatwia odczytywanie danych, nawet w  skrajnych warunkach pogodowych.. Obsługa ratunkowa często odbywa się w skrajnych warunkach i miejscach, a korzystanie z niezawodnego urządzenia w wielu aspektach znacznie ułatwia pracę personelu medycznego, który musi często radzić sobie w skrajnie krytycznych sytuacjach”

Riccardo Furlanetto, Dyrektor Zulu Medical.

Wyzwanie

Istnieją sytuacje ratunkowe, w których połączenie czynników może decydować o życiu i śmierci, często nie wolno przerywać procesu pomocy i należy poprawne zarządzać serią powiązanych ze sobą działań, które mają bezpośrednie przełożenie na siebie.

Zulu Medical, włoska firma specjalizująca się w projektowaniu dedykowanego oprogramowania na polu medycyny cyfrowej zaprojektowała zestaw ratunkowy do montażu w ambulansach i powietrznych środkach transportu medycznego składający się z wytrzymałego tabletu Getac F110 z dedykowanym oprogramowaniem medycznym, FCG, pulsoksymetru i urządzenia do pomiaru ciśnienia krwi.

Urządzenie stanowiące część Zestawu zaprojektowano do spełnienia konkretnych kryteriów, takich jak niezawodność i wytrzymałość, ponieważ najważniejszą cechą systemu jest umożliwianie ratownikom uzyskania wszelkich potrzebnych danych dotyczących pacjenta w czasie rzeczywistym i podzielenie się nimi z centralami działania.

Działania ratownicze najczęściej odbywają się w sytuacjach skrajnych, np. w górach, w śniegu lub w wodzie, a dostęp do pacjenta często bywa utrudniony, więc użycie lekkiego, wstrząsoodpornego urządzenia, które może być używane w deszczu, śniegu lub przy oślepiającym słońcu, było kluczowe dla powodzenia projektu.

Rozwiązanie

Firma Getac wskazała tablet F110 jako idealne urządzenie do tego zestawu. Wiele powodów przemawiało za tym wyborem: szeroki ekran 11,6" o wysokiej rozdzielczości, w pełni czytelny w pełnym świetle słonecznym lub podczas ulewy dzięki technologii QuadraClear®, długi czas pracy baterii - do 13 godzin, procesor piątej generacji Intel® Broadwell oraz system operacyjny Windows 7 lub 8.1, moduł GPS zaprojektowany specjalnie dla F110, gwarantujący dwukrotnie dokładniejszą i bardzo szybką geolokalizację. F110 uzyskał również certyfikat MIL-STD-810G, zaświadczający o jego odporności na wstrząsy i ochronie przed przesiąknięciem wody do środka.

„Z powodu sposobu, w jaki ma być stosowany zestaw medyczny Zulu” - komentuje Antonio Carotenuto, Kierownik krajowy Getac Italy, „potrzebne było urządzenie o szczególnej charakterystyce, niespotykanej w tabletach dostępnych na rynku konsumenckim. Zestaw medyczny Zulu to bardzo zaawansowany system zarządzania sytuacją ratunkową, która wymaga wyłącznie najbardziej niezawodnych urządzeń, aby nie były przyczyną niepowodzeń akcji ratunkowych.”.

W przypadku skrajnych akcji ratunkowych nawet utrata paru sekund może okazać się zabójcza.. Dlatego też oprogramowanie służące do uzyskiwania historii choroby pacjenta oraz danych biomedycznych za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego, dzielenia się danymi uzyskiwanymi w czasie rzeczywistym na miejscu akcji ratunkowej oraz nagrywania głosu zainstalowane na F110 nie może mieć żadnych niedociągnięć, .

Tablet F110 znajduje się w stacji dokującej w pojazdach ratunkowych i zbiera te dane i przesyła na bieżąco za pośrednictwem serwera do Oddziału Pogotowia, który może zapewnić pomoc w czasie rzeczywistym w trakcie akcji ratunkowej, a po zrozumieniu stanu klinicznego pacjenta, podjęcie działania i jak najlepszego leczenia pacjenta.. Odpowiednio szybkie przekazywanie danych między zespołami uczestniczącymi w akcji ratunkowej umożliwia centrom dyspozycyjnym zapewnienie odpowiedniej opieki pacjentowi. Ta platforma jest objęta międzynarodowym patentem i jest certyfikowanym przyrządem medycznym.


Poznaj bliżej

Pozostałe przypadki

obraz dla artykułu ARiMR wyposażył inspektorów w komputery Getac
ARiMR wyposażył inspektorów w komputery Getac

Dzięki komputerom Getac inspektorzy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracują w terenie niezależnie od warunków pogodowych. Ponad trzysta komputerów Getac V100 i E110 codziennie wspiera pracę polskich inspektorów przy kontroli i nadzorowaniu producentów, którzy uzyskują dotacje z funduszy publicznych.

obraz dla artykułu V110 w teście redakcji RuggedPCReview
V110 w teście redakcji RuggedPCReview

 „Jeszcze cieńszy i lżejszy, konwertowalny notebook firmy Getac wyposażony w procesor Intel o wydajności i cechach 4-tej generacji z dużym wielodotykowym ekranem i podwójnym wejściem, 802.11ac i 4G LTE”.

obraz dla artykułu Wydział Policji w San Jose
Wydział Policji w San Jose

Wytrzymałe notebooki Getac B300 zostały skutecznie zintegrowane do nowej platformy policyjnej Policji w San Jose podczas przeniesienia systemu IT. Skutecznie redukują koszty utrzymania i przestoje sprzętu, co pomaga policjantom wypełniać zobowiązanie ochrony obywateli dzięki większej mobilności i elastyczności podczas ekstremalnych sytuacji w czasie patrolu. 

~ Policja San Jose