Masz pytanie do nas? Zadzwoń: 22 773 7937

Studium przypadków

Getac F110 pomaga usprawnić działanie łańcucha dostaw buraków cukrowych

„Ten wytrzymały tablet niejednokrotnie pokazał swoje możliwości, oszczędzając godziny papierkowej roboty i umożliwiając nam lepsze wykorzystanie czasu. Wykonujemy od 7000 do 10000 dostaw dziennie i nietrudno sobie wyobrazić ile razy używamy ekranu dotykowego, zwłaszcza podczas pracy 24/7. Z F110 pracuje się o wiele lepiej.”

~ mówi Matthias Enderling, Operator, Zutra

Wyzwanie

Zutra, firma z siedzibą w Jülich w Niemczech, zapewnia usługi łańcucha dostaw dla produkcji buraków cukrowych, transportując zebrane buraki cukrowe z gospodarstw do zakładów, gdzie są przetwarzane w celu produkcji różnych produktów cukrowych.

Śledzenie buraków, które zostały zebrane i dostarczone do przetworzenia jest kluczowe do zapewniania wydajnego działania, tradycyjnie obejmowało znaczną ilość papierkowej roboty. W celu poprawienia produktywności, firma chciała wyeliminować dokumenty papierowe z procesu transportu buraków cukrowych, co miało zagwarantować szybkie i wydajne wykonywanie pracy..

Jednakże, w branży logistyki rolniczej, wszelkie stosowane urządzenia cyfrowe muszą być odporne na upuszczenie lub zrzucenie. To, że praca odbywa się na powietrzu oznacza również, że światło słoneczne może być problemem, gdyż na konwencjonalnym urządzeniu będzie bardzo trudno odczytać treści na nim wyświetlane.

Charakter zbioru buraków cukrowych oznacza, że przez ok. 100 dni, firma Zutra będzie musiała transportować plony 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu – przestoje nie wchodzą w grę. Rainer Emmerich,
Kierownik ds. logistyki w firmie Zutra, mówi: „Nie możemy sobie pozwolić na porażki, dlatego też potrzebujemy profesjonalnego sprzętu zdolnego do wypełnienia wymagań dotyczących zastosowania, a jednocześnie zapewniającego szybką odpowiedź w sytuacjach serwisowych.”

Dlatego też nasza firma musi być pewna, że stosowane przez nią urządzenia są najwytrzymalsze, a w przypadku ewentualnego problemu, można je szybko naprawić i zamienić, aby zminimalizować przestój.

Getac dostarczył nam wytrzymałe tablety F110 pasujące do stacji dokujących Havis w pojazdach we wnętrzu kabiny kombajnu, gdzie zestawia, przetwarza i wyświetla informacje podczas trwania zbioru. Tablet F110 posiada ekran w wysokiej rozdzielczości o przekątnej 11,6", procesor Intel® 4 generacji Haswell oraz jest kompatybilny z LTE. Posiada również nową technologię lotniczą 3D Getac, dedykowany system GPS SiRFstarIV™ oraz podwójne baterie, które można wymieniać bez wyłączania urządzenia (zapewniające czas działania 8-10 h). 

F110 posiada również certyfikat MIL-STD-810G, co oznacza, że przetrwa upuszczenie na beton oraz jest chroniony przed pyłem oraz przeniknięciem wody. Emmerich opowiada: „Wibracje, pył, zabrudzenia - system musi wytrzymać wszystkie z tych warunków. Dużym problemem jest wibracja. Zintegrowane interfejsy, takie jak UMTS (Uniwersalny System Telekomunikacji Ruchomej, ang. Universal Mobile Telecommunications System) oraz GPS generowały najwięcej błędów na poprzednich urządzeniach, ponieważ porty luzowały się od wibracji. Ten problem jest nieobecny w F110”

F110 zawiera również własną technologię Getac QuadraClear@, umożliwiającą zastosowanie wydajnego energetycznie i czytelnego w słońcu wyświetlacza. Michael Meckbach, Inżynier do zastosowań terenowych w Getac mówi: „Sposób, w jaki firma Zutra integruje technologie w miejscu zbiorów stawia bardzo konkretne wymagania sprzętowe, które mogą być spełnione wyłącznie przez bardzo wytrzymałe urządzenia. Kierowcy potrzebują urządzenia, które jest w stanie przetrwać warunki w kabinie, przedstawiać dane w sposób czytelny na dużym ekranie, or być czytelnym we wszelkich warunkach - F110 był dla nas optymalnym rozwiązaniem.” 

Korzyści

Po zakończeniu zbioru przez kierowcę i dostawie na miejsce, ładunek jest ważony, a odpowiednie informacje przekazane z urządzenia F110 w kabinie na pendrive USB. Kierowca przekazuje ten pendrive w zakładzie przetwórczym i otrzymuje zapłatę zgodną z dostarczoną ilością, a fabryka może mieć pewność, ile buraków zostało zebrane i skąd. 

Tablet F110 znacznie przekształcił działanie firmy Zutra. Emmerich opowiada: „W ramach dalszego rozwoju, dodano współrzędne GPS, dzięki czemu pola są lepiej identyfikowane. Byliśmy w stanie dodać funkcje nawigacji i śledzenia, które pomogły nam uruchomić najważniejszą część naszego systemu, aby przy użyciu UMTS i GPS można było w sposób jasny identyfikować i śledzić towary, oraz obliczać odległość przewozu według współrzędnych GPS.”

Matthias Enderling, Operator, Zutra, mówi: „Ten wytrzymały tablet niejednokrotnie pokazał swoje możliwości, oszczędzając godziny papierkowej roboty i umożliwiając nam lepsze wykorzystanie czasu. Wykonujemy od 7000 do 10000 dostaw dziennie i nietrudno sobie wyobrazić ile razy używamy ekranu dotykowego, zwłaszcza podczas pracy 24/7. Z F110 pracuje się o wiele lepiej.”

Tablet Getac F110 w pełni spełnia wymagania projektu. To, że złożone wymagania techniczne zostały spełnione przez firmę Getac oraz zespoły wsparcia Mettenmeier, pracujące razem, w celu znalezienia rozwiązania dla wszystkich wymagań technicznych i zapewnienia działające rozwiązanie dla firmy Zutra było dla nas bardzo ważne, objaśnia Mazoud Zandieh, Kierownik Sales Manager, Mettenmeier GmbH.


Poznaj bliżej

Pozostałe przypadki

obraz dla artykułu ARiMR wyposażył inspektorów w komputery Getac
ARiMR wyposażył inspektorów w komputery Getac

Dzięki komputerom Getac inspektorzy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracują w terenie niezależnie od warunków pogodowych. Ponad trzysta komputerów Getac V100 i E110 codziennie wspiera pracę polskich inspektorów przy kontroli i nadzorowaniu producentów, którzy uzyskują dotacje z funduszy publicznych.

obraz dla artykułu V110 w teście redakcji RuggedPCReview
V110 w teście redakcji RuggedPCReview

 „Jeszcze cieńszy i lżejszy, konwertowalny notebook firmy Getac wyposażony w procesor Intel o wydajności i cechach 4-tej generacji z dużym wielodotykowym ekranem i podwójnym wejściem, 802.11ac i 4G LTE”.

obraz dla artykułu Wydział Policji w San Jose
Wydział Policji w San Jose

Wytrzymałe notebooki Getac B300 zostały skutecznie zintegrowane do nowej platformy policyjnej Policji w San Jose podczas przeniesienia systemu IT. Skutecznie redukują koszty utrzymania i przestoje sprzętu, co pomaga policjantom wypełniać zobowiązanie ochrony obywateli dzięki większej mobilności i elastyczności podczas ekstremalnych sytuacji w czasie patrolu. 

~ Policja San Jose