Masz pytanie do nas? Zadzwoń: 22 773 7937

Studium przypadków

Utrzymywanie ciągłego działania w terenie: Dlaczego firma Thames Water wybrała Getac.

Getac V110 2w1 z systemem Windows 8.1 to idealne rozwiązanie dla Thames Water, aby krany nie przestawały działać dla ok. 30% populacji Zjednoczonego Królestwa. Personel Thames Water używający urządzenia V110 chwalił jego lekką wagę oraz responsywność ekranu dotykowego, nawet podczas deszczu. Jego znaczne moce przerobowe przyspiesza ładowanie dużego, szczegółowego oprogramowania Map/GIS, które jest krytyczne dla osiągnięcie produktywności w terenie. Usługi, wsparcie i obsługa po sprzedażowa Getac tworzą wartość dodaną i pomogły zespołowi zarządzania projektem zapewnienie płynnego wdrożenia projektu.

„Dla naszych inżynierów na froncie, radzących sobie z klientami i zarządzaniem naszą infrastrukturą, konieczne jest niezawodne, wytrzymałe urządzenia, które zawsze musi być włączone do raportowania i wygodnego dostępu do kluczowych danych jednym przyciskiem. Wdrożenie floty wytrzymałych urządzeń od firmy Getac już wykazało poprawę. Nie umknęło to uwadze naszych klientów, jeden z nich nawet skomentował naszą ‘zaawansowaną’ technologię!” 
- Satpal Hayre, Thames Water, Kierownik techniczny projektu

Thames Water jest pod stałym ciśnieniem ze strony urzędów regulacyjnych i klientów, aby zredukować wysokość rachunków przy zapewnieniu działania czasem bardzo wymagającej infrastruktury, zwłaszcza w Londynie.

Aby krany działały dla ok. 30% mieszkańców Zjednoczonego Królestwa, Thames Water stawia bardzo wysokie wymagania technologii którą stosuje, wymagając stabilności w ciężkich warunkach, najlepsze możliwe połączenia, wysoką prędkość przetwarzania, dużo pamięci do przechowywania plików offline, oraz możliwości instalacji najnowszych systemów operacyjnych. Sprzęt musi być łatwy w obsłudze, trwały i zdolny do nieprzerwanej pracy, co umożliwia nieprzerwany serwis operatorów.

Thames Water zatrudnia 2 000 pracowników oraz wykonawców, którzy nierzadko znajdują się w ekstremalnie wymagających sytuacjach; często pracują pod ziemią, w trudnych warunkach pogodowych, często w ciemności, czy też w bardzo jasnym świetle, czasem muszą dostać się do elementów z bardzo nietypowych kątów. W wszystkich z tych sytuacji muszą uzyskiwać i wprowadzać dane do swoich urządzeń.

Gdy zbliża się koniec trwałości użytkowej urządzeń, trzeba je oczywiście wymienić, a gdy pojawiła się kwestia wymiany komputerów w firmie Thames Water, zaczęto szukać nowego rozwiązania, które spełniałoby te restrykcyjne wymagania i stanowiło wytrzymałą platformę do obsługi wielu członków personelu.

Priorytetowe wymagania Thames Water dotyczyły wodoodpornego, odpornego na upadek urządzenia, które potrafiłoby znieść próbę czasu,  Przechodziło wyczerpujące badania wraz z trzeba konkurencyjnymi urządzeniami, z udziałem 200 inżynierów Thames Water. Konkurencyjne urządzenia były testowane w terenie pod katem poniższych istotnych kryteriów: czas pracy na baterii (ponad 6 h), sygnał GPS, zdolność korzystania z 3G+ i 4G, prędkość, wytrzymałość czy trwałość i otrzymywały w tych kategoriach oceny od 1 do 10.

Do ważnych kryteriów oceny należą też inne cechy sprzętu, takie jak ekran od 10 do 12 cali, klawiatura sprzętowa oraz responsywny ekran dotykowy. Bardzo ważnym jest, aby urządzenie było kompatybilne i dobrze współpracujące z ClickMobile, rozwiązaniem stosowanym przez Thames Water do lepszego zarządzania i optymalizacji personelu.

Tablet Getac miał bardzo dobre wyniki w terenie, z oceną użytkowników na poziomie 90%, co stawiało go w najlepszej pozycji spośród wszystkich urządzeń.

Testowanie pilotażowe i wdrażanie
Przy wyborze notebooka 2w1 od Getac, V110, Getac oraz Thames Water ściśle współpracowały, aby określić specyfikacje do testów pilotażowych z użyciem 54 użytkowników. Zachęcano do informacji zwrotnej, a Getac szybko zajmował się wszelkimi proponowanymi ulepszeniami. Getac dostosowało również to urządzenie tak, aby umożliwiało tworzenie i optymalizację odpowiednich aplikacji i oprogramowania, oraz instalowanie kart SIM 4G, mocowanie oznaczeń zasobów - wszystko po to, aby personel mógł wykonywać swoje zadania skuteczniej..

Po badaniach pilotażowych, pełne wdrożenie V110 przebiegało płynnie, Getac produkował wszystkie urządzenia w swoim Europejskim Centrum Wsparcia Klienta w Telford oraz w ciągu sześciu tygodni przesłał kompletne urządzenia na miejsce. Oznacza to, że firma Thames Water mogła szybko zająć się konfiguracją maszyn i trenowaniem personelu przed wydaniem urządzeń do pracy w terenie.

Personel w terenie zamiast przestarzałych urządzeń Windows, otrzymał tablety Getac V110, które są niezawodnymi, wytrzymałymi urządzeniami, wspierającymi ich codzienne działania. Firma Thames Water zakupiła 480 personalizowanych urządzeń V110, 350 z nich jest w pełni wdrożonych w terenie.

Chris Bye, Dyrektor Getac na UK, skomentował: „Cieszymy się, że po rozległej ocenie technicznej i przez użytkownika końcowego, urządzenie Getac V110 zostało wybrane. Ponadto, bardzo dużą radość sprawia nam współpraca z Thames Water, największym dostawcą usług wodociągowych i kanalizacyjnych w Zjednoczonym Królestwie”.

Personel Thames Water używający V110 chwalił to urządzenie za parę ważnych cech, takich jak niska waga, bardzo reaktywny ekran dotykowy oraz cyfrowy rysik, jak i ogromną moc obliczeniową - szczególnie zauważalną podczas używania funkcji GPS do przywoływania dużego, szczegółowego oprogramowania Map/GIS, które jest kluczowe do utrzymania produktywności w terenie. Inne cechy podkreślane jako korzystne to podświetlana klawiatura konieczna do pracy w nocy a dłuższy czas działania na baterii umożliwia spędzenie całego dnia w terenie. Informacja zwrotna od inżynierów w terenie używających V110 była przytłaczająco pozytywna, urządzenie pomagało poprawiać wydajność w ich codziennych zadaniach.

Wartość dodana serwisu i obsługi posprzedażowej Getac zrobiła duże wrażenie na firmie Thames Water. W czasie ciągłej relacja biznesowej Getac wspiera Thames Water podczas trwania projektu, współpracując z zespołem zarządzającym i użytkownikami końcowymi, aby zrozumieć w jaki sposób można w dalszym ciągu poprawiać korzystanie z urządzeń. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, firma Getac może szybko i skutecznie zareagować, współpracując z firmą Thames Water w celu dalszej poprawy wykorzystania naszej technologii przez inżynierów.


Poznaj bliżej

Pozostałe przypadki

obraz dla artykułu ARiMR wyposażył inspektorów w komputery Getac
ARiMR wyposażył inspektorów w komputery Getac

Dzięki komputerom Getac inspektorzy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracują w terenie niezależnie od warunków pogodowych. Ponad trzysta komputerów Getac V100 i E110 codziennie wspiera pracę polskich inspektorów przy kontroli i nadzorowaniu producentów, którzy uzyskują dotacje z funduszy publicznych.

obraz dla artykułu V110 w teście redakcji RuggedPCReview
V110 w teście redakcji RuggedPCReview

 „Jeszcze cieńszy i lżejszy, konwertowalny notebook firmy Getac wyposażony w procesor Intel o wydajności i cechach 4-tej generacji z dużym wielodotykowym ekranem i podwójnym wejściem, 802.11ac i 4G LTE”.

obraz dla artykułu Wydział Policji w San Jose
Wydział Policji w San Jose

Wytrzymałe notebooki Getac B300 zostały skutecznie zintegrowane do nowej platformy policyjnej Policji w San Jose podczas przeniesienia systemu IT. Skutecznie redukują koszty utrzymania i przestoje sprzętu, co pomaga policjantom wypełniać zobowiązanie ochrony obywateli dzięki większej mobilności i elastyczności podczas ekstremalnych sytuacji w czasie patrolu. 

~ Policja San Jose