Masz pytanie do nas? Zadzwoń: 22 773 7937

Pancerne laptopy

170 34
Coraz więcej firm czy nawet osób prywatnych kupuje tzw. pancerne laptopy. Urządzenia te kuszą użytkowników przede wszystkim swoją wysoką wytrzymałością, a także często dużo większą użytecznością niż klasyczne rozwiązania. W tym tekście prezentujemy wybrane dwa modele pancernych laptopów – by każdy mógł wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt!

Getac B300

 

Model ten oznaczany jest przez producenta jako „fully rugged”, co oznacza, że stopień zabezpieczenia urządzenia jest już naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Charakteryzuje się on bardzo wysoką odpornością na wstrząsy i uderzenia, która jest potwierdzona certyfikatem MIL-STD-810G. Jeśli do tego dodać, że Getac B300 posiada szczelną obudowę (standard IP65) wykonaną ze stopu magnezu, wyjmowany dysk twardy w antywstrząsowej kieszeni, a jego zakres temperatur pracy wynosi od -29 do 60 stopni Celsjusza, to okazuje się, że jest on w praktyce niewrażliwy na żadne typowe zagrożenia podczas pracy. Poza doskonałym zabezpieczeniem nie zapomniano również o funkcjonalności sprzętu. Za jego parametry pracy odpowiadają bowiem procesory z rodziny Intel Core I5 lub I7, a także 4 GB pamięci operacyjnej – z możliwością rozbudowy do 16 GB. Pancerny laptop Getac B300 gwarantuje więc nie tylko świetne zabezpieczenia, ale również doskonałe parametry.

Getac X500

Drugi z przedstawionych pancernych laptopów przeznaczony jest do najbardziej wymagających zadań. Produkowany przez firmę Getac X500, dzięki specyfikacji sprzętowej obejmującej mocny procesor Intel Core i5 lub i7, od 8 do  64GB pamięci RAM, dysk 500 GB  lub większy oraz opcjonalnie kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX-950M może obsługiwać nawet bardzo wymagające aplikacje w naprawdę trudnych warunkach. Posiada on bowiem certyfikaty IP65 oraz MIL-STD-810G i jest przystosowany do pracy w temperaturach od -20 do 60 stopni Celsjusza. Co więcej, jego spory ekran o przekątnej 15,6 cala korzysta z technologii QuadraClear Sunlight Readable, która pozwala na swobodną pracę nawet w słoneczne dni. Co oczywiste, Getac X500 nie jest laptopem dla każdego – jednak jego użytkownicy na pewno szybko przekonają się, jak wielkie zapewnia on możliwości!

 

Opisane w tym tekście pancerne laptopy na pewno odpowiedzą na większość potrzeb klientów. Oczywiście jednak oferta tego typu sprzętu jest szersza – aby ją poznać, wystarczy zapoznać się ze stroną naszego sklepu Rugged.com.pl. A jeśli będziesz miał wątpliwości co do tego, jakie rozwiązanie się sprawdzi w Twoim przypadku, to zawsze warto poczytać bloga, na którym doradzamy, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla konkretnego użytkownika.

 

 

 

 


Pozostałe aktualności

RuggON PX-501C - Tablet przemysłowy

Firma Elmark Automatyka wprowadziła do swojej oferty najnowszą generację tabletu przemysłowego firmy RuggON model PX501C. Jest to już trzecia generacja tego urządzenia dedykowanego dla przemysłu, logistyki i służb bezpieczeństwa.

Getac B300 – siódma generacja pancernego laptopa

Komputery Getac należą do najwytrzymalszych konstrukcji na rynku. Przeznaczone są do pracy w najtrudniejszych warunkach terenowych i klimatycznych. Nie inaczej jest z modelem B300, który właśnie doczekał się już 7-mej generacji.