Masz pytanie do nas? Zadzwoń: 22 773 7937

Regulamin

Skrócony regulamin sklepu internetowego Elmark Automatyka S.A. (www.rugged.com.pl)

1. Aby skorzystać z naszego sklepu internetowego, należy wypełnić wniosek o założenie nowego konta (zarejestrować się). Wnioski są weryfikowane i zatwierdzane w dni robocze, w godzinach 8:00-16:00. Warunkiem zatwierdzenia wniosku jest podanie danych potrzebnych do wystawiania FV za dokonywane zakupy. Możliwe są zakupy bez rejestracji (jako „gość”).

Załóż konto


2. Szczegółowe warunki handlowe dla kont wszystkich klientów ustalane są przez pracownika Elmark Automatyka S.A. Dotyczy to między innymi wysokości rabatów jak i dostępnych form płatności.

3. Dopuszczalne formy płatności to: gotówka dla kuriera (pobranie), przelew przed wysyłką (na podstawie faktury proforma), karty płatnicze (za pośrednictwem PayU). i przelew odroczony. Trzy  pierwsze dostępne są dla wszystkich klientów i w większości przypadków promowane są wyższym rabatem. Ostatnia (przelew odroczony) możliwa jest tylko dla naszych stałych, terminowo regulujących należności odbiorców. 

4. Rabaty: dla resellerów oraz system integratorów przewidziany jest specjalny system rabatowania. Sposób naliczania rabatów uzależniony jest od parametrów konta oraz grupy do której dany (zamawiany) produkt należy. Systemem rabatowym objęta jest większość, ale nie wszystkie grupy produktów. 

5. Dla dostaw realizowanych na terenie Polski obowiązuja zasady: przy zakupach na kwotę do 500 zł netto (obliczaną na podstawie cen katalogowych, przed uwzględnieniem rabatów) doliczana jest zryczałtowana opłata logistyczna (prezentowana na FV jako „Transport”) w wysokości 25 zł netto, obejmująca przygotowanie do wysyłki towaru i dokumentów, koszt opakowania oraz koszt wysyłki pocztą kurierską. Przy zakupach o większej wartości sprzęt wysyłany jest pocztą kurierską na koszt Elmark Automatyka S.A. W przypadku sprzedaży międzynarodowej koszty transportu zależą od wartości zamówienia i kraju dostawy.

6. Złożenie zamówienia następuje dopiero w momencie skorzystania z przycisku "Potwierdź i prześlij zamówienie/Potwierdź zakup" . Wyświetlany jest wówczas stosowny komunikat oraz dodatkowo wysyłana jest wiadomość e-mail.

7. Jeżeli zamawiany sprzęt jest w magazynie, to zamówienia są wysyłane w tym samym lub w następnym dniu roboczym. Zamówienia opłacane przelewem przed wysyłką, są wysyłane w tym samym lub następnym dniu roboczym, w którym nastąpi zaksięgowanie wpłaty lub przesłanie do Elmark Automatyka dowodu zrealizowania przelewu. Nie przyjmujemy przedpłat na sprzęt, którego nie ma w magazynie. W przypadku odbioru osobistego zamówienia w jednym z naszych biur (Warszawa-Wesoła lub Warszawa Mokotów), w związku z koniecznością przewiezienia sprzętu z magazynu wysyłkowego, gotowość do przekazania sprzętu potwierdzana jest osobnym e-mailem.

8. Zalogowani Klienci maja dostęp do informacji o stanach magazynowych. 

9. W przypadku, gdy została wybrana płatność przelewem przed wysyłką, sklep internetowy prześle do zamawiającego oddzielną wiadomość e-mail zawierającą fakturę proforma, na podstawie której należy dokonać płatności. W przypadku braków w magazynie, faktura proforma zostanie wysłana po skompletowaniu całego zamówienia. Jeżeli zostanie zaznaczona opcja częściowej realizacji zamówienia, to faktura proforma zostanie wysłana od razu, ale tylko na aktualnie dostępny sprzęt. Stosowana jest ogólna zasada, że faktura proforma wystawiana jest tylko na sprzęt, który może być wysłany natychmiast, po otrzymaniu przedpłaty.

10. Warunki gwarancji na zakupiony sprzęt dostępne są pod adresem Serwis i gwarancja.

11. W przypadku Klientów instytucjonalnych, poza numeratywnie wymienionymi w warunkach gwarancji sytuacjami, zwroty zamówionego sprzętu nie są przyjmowane.

W przypadku Klientów indywidualnych (konsumentów), zwroty są przyjmowane bez potrzeby podawania przyczyny, w terminie 14 dni od daty dostarczenia towaru, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.

12. Do danych osobowych Klientów mają dostęp pracownicy Elmark Automatyka zajmujący się realizacją zamówień. Bazy danych są przechowywane na serwerach w siedzibie Elmark Automatyka oraz, na potrzeby serwisów www, na serwerach home.pl S.A i OVH Sp. z o.o. W przypadku konieczności udostępnienia dostępu do baz zewnętrznym Firmom zajmującym się rozwojem naszych systemów, każdorazowo podpisywana jest restrykcyjna umowa o zachowaniu poufności. Adresy mailowe klientów mogą zostać wykorzystane przez Elmark Automatyka do przesyłania informacji handlowych, wyłącznie pod warunkiem zaznaczenia stosownej opcji w danych konta. Domyślnie opcja wysyłki informacji handlowych jest wyłączona. Poza opisanymi w tym punkcie sytuacjami, dane osobowe nie są nikomu udostępniane.